Najlepsze aplikacje i narzędzia dla entuzjastów projektowania wnętrz

Większośc z nas przykłada olbrzymią wagę do tego, jak wygląda jego najbliższe otoczenie – szczególnie własne mieszkanie. Lubimy ciekawie wyglądające wnętrza, odpowiadające naszym potrzebom. Coraz częściej decydujemy się na wynajęcie architekta wnętrz, by mieć pewność, że wszystko będzie tak, jak sobie wymarzyliśmy. Jednak czy może być coś lepszego, niż świadomość, że nasze ukochane mieszkanie jest piękne i… zaprojektowane przez nas samych? Okazuje się, że to wcale nie musi być takie trudne, jak nam się wydaje. Ułatwiają to proste, przystępne programy – podobnie jak bonusy bukmacherskie ułatwiają obstawianie zakładów sportowych – dzięki którym nawet amator może zaprojektować swoje wymarzone wnętrze. Oto najciekawsze z nich.

Homestyler

Homestyler to właściwie nie tylko aplikacja, ale i cała strona internetowa, która pozwala na samodzielne i proste projektowanie krok po kroku bez konieczności instalacji czegokolwiek. Jedynym wymogiem jest tu nowsza wersja przeglądarki.

Jest to prawdziwe kompendium wiedzy o projektowaniu wnętrz. Na stronie znaleźć można nie tylko mnóstwo praktycznych wskazówek i filmików instruktażowych, ale również solidną garść inspiracji i porad od specjalistów. Dla chcących jeszcze bardziej poszerzyć temat stworzono bloga, na którym dostępne są przydatne materiały posegregowane na kategorie takie jak kuchnia, jadalnia, czy salon. Po opracowaniu projektu możemy stworzyć też wizualizację w 3D, dzięki czemu jeszcze lepiej obejrzymy, co tak naprawdę zdziałaliśmy. Oczywiście strona dostępna jest również w przystępnej wersji mobilnej.

RoomSketcher

Aplikacja ta dostępna jest w kilku wersjach, przy czym ta podstawowa jest bezpłatna. Umożliwia ona tworzenie planów przestrzeni na różnych urządzeniach. Cała praca zapisywana jest w chmurze, dzięki czemu mamy do niej zawsze dostęp na dowolnym sprzęcie. Proste narzędzia pozwalają tworzyć plany i zdjęcia w 2D i 3D, a także widoki panoramiczne oraz żywe plany 3D, po których można urządzić wirtualny spacer. Jeśli planujemy dłuższy remont, lub będziemy wykonywać go kilkuetapowo, możemy zdecydować się na płatną wersję aplikacji, dostępną za 49 dolarów. W tej cenie uzyskujemy dostęp aż na rok. Pozwala ona na wykonanie nawet 20 projektów.

Roomstyler 3D planner

To niezwykle łatwy w obsłudze program online do projektowania, który krok po kroku prowadzi użytkownika przez wszystkie etapy planowania i projektowania. Zaczynamy od wybrania kształtu pomieszczenia, którego będziemy projektować. Mamy do wyboru kilka różnych kształtów, a każdy z nich personalizujemy, stosownie do kształtu rzeczywistego. W programie dostępnych jest ponad 150 tysięcy elementów, takich jak meble, akcesoria i dodatki do wnętrz, które po prostu przesuwamy w wybrane miejsce. Na każdym etapie wykonywać możemy zdjęcia 3D, a rezultat naszej pracy zostaje na stronie jako inspiracja dla innych odwiedzających. Co więcej, mając jakiekolwiek pytania techniczne, związane z wykończeniem czy po prostu potrzebujemy rady fachowca, możemy zwrócić się o pomoc do całej społeczności doświadczonych już projektantów-amatorów, studentów oraz specjalistów od projektowania i wystroju wnętrz.

MagicPlan

To świetna i prosta aplikacja, która pozwala szybko przejść do projektowania swojego wymarzonego wnętrza. Wystarczy zrobić zdjęcie pokoju, wgrać je do aplikacji, która najpierw dokładnie zmierzy jego wielkość, a potem udostępni nam szereg narzędzi do planowania i projektowania.

Do każdego etapu możemy dodawać swoje notatki i komentarze, a po zakończeniu pracy podzielić się planem z innymi użytkownikami. Co jest bardzo ważne, aplikacja pomaga nam oszacować koszty prac oraz zużycie materiałów – na przykład wyliczy, ile potrzebujemy kafelków, farby albo paneli podłogowych. A do tego jest darmowa. MagicPlan cieszy się olbrzymim zainteresowaniem i na całym świecie została pobrana ponad 15 milionów razy i ma świetne oceny. Niestety, niektóre wersje językowe zdecydowanie wymagają dopracowania.

To tylko wybrane spośród wielu aplikacji i narzędzi do samodzielnego projektowania i planowania remontu. Każda z nich sprawi, że nawet amator poczuje się jak prawdziwy projektant wnętrz.

Art.spons.