Wyjątkowe stadiony sportowe świata

Sport to coś, co kochają miliony ludzi na całym świecie – wielu nawet używa lvbet kod bonusowy, aby obstawiać!. Jednak nie chodzi tylko o sam sport i jego dyscypliny, ale też i o piękno obiektów, w których odbywają się zawody, rozgrywki i mecze. Budowa stadionów sportowych, mających pomieścić tysiące kibiców, to ogromne wyzwanie. Ale jednak się udaje. Są na świecie stadiony, które zachwycają pięknem i wspaniałością. Fani mogą czytać o stadionach i swoich ulubionych grach na stronach takich jak krosnocity.pl, ale lepiej, jeśli będą mogli doświadczyć atmosfery na żywo!

Stadion Himachal Pradesh Cricket Association, Dharamsala w Indiach

W dzisiejszych czasach nie dziwi fakt, że najbardziej okazałymi stadionami, które powstają, są stadiony piłkarskie. Jednak nie tylko takie mogą zadziwiać. Przykładem na to, że nie chodzi tylko o wielkość, jest stadion indyjskiego stowarzyszenia krykieta w Himachal Pradesh, bardziej znane jako miasto rodzinne Dalaj Lamy. Stadion HPCA położony jest w niezwykle pięknym otoczeniu górzystego stanu w północno-zachodniej części Indii, graniczącej z Tybetem. Jest to wyjątkowe miejsce, znajdujące się na wysokości 1457 metrów nad poziomem morza. Widzowie, poza możliwością oglądania meczów krykieta, mogą też oglądać piętrzące się w oddali Himalaje.

Estadio de Futbol de Monterrey, Meksyk

To jeden z najnowszych stadionów piłkarskich, jakie otwarto w ostatnich latach. Projektowano go od roku 2008, budowa ruszyła w 2011 roku, a inauguracja nastąpiła latem 2015 roku. Jest to stadion klubu Monterrey, który otwarto dokładnie na jego 70-lecie. To bez wątpienia najnowocześniejszy stadion w Meksyku, którego budowa kosztowała aż 200 milionów dolarów. Stadion mieści 51 tysięcy widzów i poza standardowymi miejscami ma też ponad 3 tysiące foteli w lożach oraz ponad 4,5 tysiąca miejsc biznesowych. Uwagę w konstrukcji stadionu przykuwa wykorzystanie aluminiowej blachy do ozdoby elewacji. Ma to być nawiązanie do hutniczych tradycji miasta. Z góry tworzy to naprawdę imponujący widok.

Estadio Santiago Bernabéu, Hiszpania

To jeden z najpiękniejszych obiektów sportowych na świecie i świetnie znany fanom piłki nożnej stadion. To tu swoje mecze rozgrywa legendarny Real Madryt, ale i piłkarska reprezentacja Hiszpanii. To też jeden z najstarszych piłkarskich obiektów w Europie. Został otwarty zimą 1947 roku, jednak już kilka lat później rozpoczęto jego przebudowę: zwiększono pojemność do aż 120 tysięcy miejsc i zainstalowano sztuczne oświetlenie. Dużą część stanowiły miejsca siedzące, które z czasem zlikwidowano, ograniczając pojemność obiektu do około 90 tysięcy. Stadion ten nazwany został na cześć Santiago Bernabéu – piłkarza, a potem działacza Realu Madryt. Stadion ten jest dumą Realu Madryt, a dla każdego fana piłki nożnej miejscem, które z pewnością warto zobaczyć.

Old Trafford, Manchester, Wielka Brytania

Stadion w Manchesterze, będący obiektem sportowym klubu Manchester United, to obiekt wybudowany jeszcze przed pierwszą wojną światową – w 1910 roku. Niestety, działania II wojny światowej doszczętnie zniszczyły budowlę, której wzniesienie kosztowało 120 tysięcy funtów – na tamte czasy była to olbrzymia suma. Do dziś zachowały się tylko zabytkowe mury tunelu, którym piłkarze wychodzili na boisko. Obecnie stadion ten liczy ponad 76 tysięcy miejsc i zdarza się, że jest wypełniony niemal po brzegi. Po wielu przebudowach z zewnątrz Old Trafford jest pięknym, nowoczesnym stadionem.